Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-14-2011, 10:01   #1

Wojtek jest nieaktywny Wojtek
Junior
Domyślnie Komornik

Czy któs z was mial kiedyś doczynienia z tym ustrojstwem? Co może zabrac komornik od osoby która nie posiada żadnego majątku ani nie pracuje?

Odpowiedź z Cytatem
stare 08-17-2011, 11:35   #2

Bartek jest nieaktywny Bartek
Root
Domyślnie

siądzie na majątku osoby o której jesteś zameldowany.
Moja znajoma miała taki przypadek ze komornik przyszedł i nie pytał się nawet czyje to rzeczy tylko zabrał to co mu pasowało z mieszkania które wynajmowała.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-22-2011, 15:26   #3

Makaveli jest nieaktywny Makaveli
Junior
Domyślnie

sprawa wyglada troche inaczej. jesli jestes osoba niepracujaca, na utrzymaniu rodzicow i nie posiadasz zadnego majtaku to komornik nic ci wtedy nie moze zrobic. ale odrazu przy pierwszej podjetej pracy i po otrzymaniu jakiegos oficjalnego wynagrodzenia bedzie ono zajete przez komornika. oczywiscie nie w calosci ale tyle ile jestes winien + odsetki i koszta dochodzenia
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-26-2011, 01:39   #4

chrumcio jest nieaktywny chrumcio
Junior
Domyślnie

@Bartek
To twoja znajoma może złożyć skargę w sądzie na komornika ... komornik nie ma prawa zabrać nic co nie należy do ciebie !
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-2012, 20:13   #5

mardok2199 jest nieaktywny mardok2199
Junior
Domyślnie

jak naprawde nic nie masz to bedzie czekał az zarobisz swoje pierwsze pieniadze i ci je zabierze z drugiej strony jesli masz mozliwosc to oplac co musisz,dla komornika sciganie ludzi tez nie jest mila praca ale taka praca i juz
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2012, 11:38   #6

melis jest nieaktywny melis
Junior
Domyślnie

Mój chłopak miał taki przypadek, że mieli w domu kiedyś jakiś zaległy wyrok za mieszkanie czy coś i jak założył firmę gzy skończył szkołę to po miesiącu bez niczego mu siadł komornik na konto firmowe.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2012, 13:57   #7

183705 jest nieaktywny 183705
Junior
Domyślnie

Nade mną wisi jakaś zaległa opłata za albumy z czołgami ze sprzedaży wysyłkowej. W pewnym momencie przestały do mnie przychodzić, a rachunki przychodziły nadal. Póki się uczę mam to gdzieś, ale zastanawiam się czy gdy podejmę pracę mi tego nie ściągną, bo pism od komornika było już trochę, ale ustały.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2012, 14:53   #8

pogusmok jest nieaktywny pogusmok
Junior
Domyślnie

To że pisma ustały raczej niewiele wnosi do sprawy. Komornik nie zapomina, taką ma pracę. W takich sytuacjach najlepiej spotkać się z takowym, ustalić jakieś miesięczne raty, które wcale nie muszą być astronomicznym obciążeniem. Spłacanie chociażby minimalnych kwot jest lepsze od ucieczki. Zresztą, co Ty za czołg składałeś, że komornik się sprawa zainteresował? Rudego 102? ;-)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-2012, 12:31   #9

183705 jest nieaktywny 183705
Junior
Domyślnie

To album taki był "wozy bojowe" i co miesiąc bodajże przysyłali kolejne kartki do segregatora. Problem w tym, że ja nie mam zamiaru płacić za coś czego nie otrzymałem hehe.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2012, 22:54   #10

melis jest nieaktywny melis
Junior
Domyślnie

No to możesz mieć problem, skoro przychodziły rachunki. i tez uważam, że najlepiej się dogadać z komornikiem. Wydaje mi się, że oni tez raczej wolą iść na rękę.
  Odpowiedź z Cytatem

Odpowiedz

Tagi
co może zabrać, komornik

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.

Na górę Na górę