Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-27-2011, 09:42   #1

A.W. jest nieaktywny A.W.
Junior
Domyślnie Jaka kara dla Breivika?

Co sądzicie o norweskim wymiarze kary, który za zbrodnie dokonane przez Breivika może mu wyznaczyć bagatela 21-30 lat? Przecież to śmieszne, przyczynił się do śmierci tylu ofiar, a wskutek ograniczeń prawnych wyjdzie może na wolność po kilkunastu latach dobrego sprawowania. Jego adwokat tłumaczy go niepoczytalnością - i zgoda - bo nie ma wyjścia. Poza tym, czy ktoś normalny zrobiłby coś takiego? Walka przeciwko wielokulturowości? Nacjonalizm/faszyzm? Terroryzm zatacza coraz szerze kręgi i nijak z nim walczyć. Abstrahując od wszystkich implikacji prawnych zastanawia mnie w jaki sposób Breivik zachowałby się stojąc twarzą w twarz z rodzinami ofiar. Tutaj antydepresanty by już nie pomogły...

Odpowiedź z Cytatem
stare 07-27-2011, 12:07   #2

Rafał jest nieaktywny Rafał
Root
Domyślnie

Cytat:
Abstrahując od wszystkich implikacji prawnych zastanawia mnie w jaki sposób Breivik zachowałby się stojąc twarzą w twarz z rodzinami ofiar
Człowiek niepoczytalny to człowiek niepoczytalny i nie czuje skruchy w tym co zrobił tylko słuszność swojego czynu. Wydaje mi się, że tak byłoby również w tym przypadku, niezależnie od stopnia uchybień psychicznych, widziałby słuszność i jakąś ideę.
Co do wymiaru kary, jest on podobny do niektórych "polskich przypadków" nagłaśnianych przez media. Taka kara jest po prostu absurdalna, kilkanaście lat w ciepełku, nie martwiąc się o wszystko. Osobiście jestem za srogim karaniem takich czynów oraz za ogólną zmianą przepisów na zdecydowanie bardziej ostre.

Signature du Membre

Wszystkie uploady są wykonane przeze mnie.
Hasło do moich plików to zawsze : teenage
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07-28-2011, 10:41   #3

Bartek jest nieaktywny Bartek
Root
Domyślnie

Świetny temat, ja uważam że norwegia to chory kraj
za przekroczenie prędkości dostaje się ogromna kare a za światową masakre 21 lat w lepszych warunkach niż niektorzy studenci.
Najgorsze ze on dalej mysli ze dobrze zrobil wiec po wyjsciu nie wykluczone ze znowu mu cos strzeli do głowy
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07-28-2011, 10:52   #4

Ola jest nieaktywny Ola
Root
Domyślnie

Jaka kara? Proste - oko za oko, ząb za ząb. Nie chodzi już nawet o prawo, tylko cierpienie, które przysporzył wielu osobom. Każdy kto zginął miał matkę, żonę, lub dziecko - nikt nie zwróci im tych istnień nawet za najwyższą cenę. Adwokat Breivika stara się przedstawić go w publicznym świetle jako osobę niepoczytalną. Może i rzeczywiście taki jest, bo czy morderca, który zabija tyle osób jest...normalny? dla mnie nie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-2012, 00:33   #5

183705 jest nieaktywny 183705
Junior
Domyślnie

Ja bym mu chętnie wpakował kulę w łeb, ale Norwedzy (Norwegowie?) już się postarają żeby źle nie skończył. Ta cała sprawa z badaniami psychiatrycznymi... Gość dożyje spokojnej starości w celi, w której wielu z nas chciałoby mieszkać.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-2012, 15:28   #6

zgubilam_swoj_nick jest nieaktywny zgubilam_swoj_nick
Junior
Domyślnie

Ogólnie wymiar sprawiedliwości nie popisał się, ale co zrobić z taką osobą?;/ Jak kary śmierci nie ma, to tylko zostaje gnicie w celi. Chociaż ja bym na prace społeczne takie osoby wysyłała, a żeby się nie coś przydały i zapracowały sobie na swoje utrzymanie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-2012, 20:40   #7

melis jest nieaktywny melis
Junior
Domyślnie

Zgadzam się co do prac społecznych, lub prac innych (na swoje utrzymanie w takiej celi). Zupełnie nie rozumiem tego, że np. u nas nie praktykują takiego czegoś. A może jestem niedoinformowana?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-2012, 20:18   #8

zygmunt jest nieaktywny zygmunt
Junior
Domyślnie

No faktycznie, jak pokazywali w jakich warunkach będzie odbywał swoja karę, to nie jeden nie dwóch w naszym kraju ciężko pracując, często od rana do wieczora tego nie ma. Ale co zrobisz...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-2012, 20:54   #9

mardok2199 jest nieaktywny mardok2199
Junior
Domyślnie

jak dla mnie to jest psychopata ktory ma zwyzona samoocene wiec najlepsza kara bedzie osmieszyc go by czuł sie ponizony,bo w wiezieniu jesli beda inne psychole to bedzie czuł sie ze jest kims miedzy innymi. wsadziłbym bo do szklanej klatki i postawiłbym w centrum miasta by ludzie mogli zobaczyc ze to jest zwykły szary czlowieczek,dawałbym tez ludzia jajka by mogli w jego strone rzucac nimi,a do okoła klatki poustawiałbym tablice z szyderczymi napisami i najlepszymi teksami jakie na niego ludzie wymyslaja...mysle ze taka kara była by odpowiedni, bo on wiedział ze bedzie złapany i go zamkna
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2012, 12:44   #10

melis jest nieaktywny melis
Junior
Domyślnie

A ja jeszcze czytałam gdzieś, że Breivik twierdzi, że jest przetrzymywany w sadystycznych warunkach, bo ma komputer chyba, ale nie ma dostępu do internetu
  Odpowiedź z Cytatem

Odpowiedz

Tagi
breivik, kara dla breivika, masakra w norwegii, tragedia w norwegii

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Na górę Na górę