Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 08-01-2011, 08:44   #1

Ola jest nieaktywny Ola
Root
Domyślnie Koncerty charytatywne

Już jutro w szczecińskiej galerii Ster rusza koncert charytatywny dla dzieci, w którym wystąpi nie byle kto, bo znany z lat 90 zespól Fun Factory. Cel szczytny, bo pomoc dla najbardziej potrzebujących, a i samo miejsce właściwie - centrum handlowe. Całą akcję poprowadzi Agata Młynarska, a koncertowi ma towarzyszyć wiele licznych dodatkowych atrakcji. Teraz kiedy o tym myślę zastanawia mnie ile osób wybierze się na koncert dla samego koncertu, a ile rzeczywiście będzie chciało pomóc dzieciom.

Koncerty charytatywne mają to do siebie, że zawsze przyciągają fanów niekoniecznie zainteresowanych docelowym wsparciem dla głównego celu akcji. Co takie osoby zamierzają? Po prostu za darmo skorzystać z koncertu, za który w "normalnych" okolicznościach musieliby zapłacić! A przecież taka akcja jest piękna i jak najbardziej na miejscu. Uczestników takich imprez spokojnie stać na wsparcie dla najmłodszych, którzy nie mają żadnych szans w zderzeniu z realiami codzienności, o ile nie są częścią rodziny, która daje im wsparcie. Wystarczy spojrzeć na kolejki ustawiające się przy kasach, ile niepotrzebnych rzeczy wypełnia wózki...ile z przeznaczonych na nie kwot mogłoby pomóc dzieciom.

Jak na ironię na usta ciśnie się pytanie "po co mam pomagać, skoro nie wiem, czy te środki rzeczywiście trafią tam, gdzie powinny?" Jak na ironię nie zawsze można na nie odpowiedzieć. Szkoda, że w drugim człowieku tak mało dzisiaj wiary. Wiecie co? Ja wybieram się jutro na ten koncert i z chęcią przeznaczę choćby drobną symboliczną kwotę na maluchy. Miałam kontakt z domem dziecka i najmłodszymi mieszkańcami, którym środki przyznane przez państwo zapewniają opieką, ale nie dają najważniejszego - ciepła miłości. Dlatego zainteresowanie ze strony mediów, ale i zespołów o takim prestiżu to silny pozytywny bodziec emocjonalny. Na Fun Factory wychowało się niejedno pokolenie, razem z nim pomóżmy więc wychować się innym, którym los poskąpił jakiegokolwiek startu w przyszłość.

Odpowiedź z Cytatem

Tagi
fun factory w szczecinie, galeria handlowa i koncert charytatywny, koncert charytatywny, ster-fun factory

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.

Na górę Na górę