Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-31-2011, 16:46   #1

Arie Le Funk jest nieaktywny Arie Le Funk
Pisarz
Domyślnie Szczęście ty moje / Schastye Moe

czas trwania: 2 godz. 7 min.
gatunek: Dramat
premiera: 4 listopada 2011 (Polska) 19 maja 2010 (Świat)
reżyseria: Sergey Loznitsa
scenariusz: Sergey Loznitsa

Przyglądając się zwiastunowi filmu Szczęście Ty moje online nie sposób nie odnieść wrażenia, że w Rosji jest jeszcze zimniej, niż nam się to wydaje. I ta smutna szara codzienność, od której nie sposób uniknąć...może z jednej strony razi to, że temat jest nam tak bardzo bliski, a z drugiej poczucie rozpierającej bezradności. Film Szczęście Ty moje to poszukiwanie drogi powrotnej do domu za wszelką cenę. Domu, w którym czeka na nas ktoś ukochany i martwi się, że znikąd nie słychać na nasz temat żadnych informacji. Głównym bohaterem filmu jest Georgi, kierowca ciężarówki. pewnego mroźnego poranka wyjeżdża z towarem na sprzedaż i niestety zmuszony do zjazdu z autostrady gubi się na rozległych rosyjskich szlakach. Zaczyna rozpaczliwie poszukiwać drogi powrotnej, pechowo wpada jednak w ciąg nieporozumień i niezrozumiałej dla niego przemocy. Georgi to prosty chłopak ze wsi, a tymczasem staje w środku niebezpiecznej dla niego zawieruchy. Film Szczęście Ty moje sygnalizuje ważną kwestię wyalienowania rosyjskiej wsi z wydarzeń życia codziennego. O ile wschodnie regiony Polski daleko odstają od standardów europejskich, to te dziewicze można powiedzieć regiony są za nami jeszcze dalej....Film ogląda się ciekawie, choć momentami przytłacza długość niektórych wątków. Premiera w polskich kinach przewidziana jest na 4 listopada.

Premium konto:

Kod:

Odpowiedź z Cytatem
stare 10-14-2011, 08:47   #2

Ola jest nieaktywny Ola
Root
Domyślnie

Brr!! Aż zimno się zrobiło jak przeczytałam streszczenie tego filmu. Nie wiem czy bym się na niego skusiła.
  Odpowiedź z Cytatem

Odpowiedz

Tagi
2010, 2011, dramat, moe, moje, schastye, szczęście

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum